WUF13 Azərbaycan Əməliyyat Şirkətində yeni təyinat
Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyası (WUF13) 2026-cı ildə Bakı şəhərində keçiriləcək. Regionda ilk dəfə təşkil edilən bu forumun yüksək səviyyədə təşkili məqsədilə WUF13 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti yaradılıb.
Marja.az xəbər verir ki, Samir Haqverdiyev WUF13 Azərbaycan Əməliyyat Şirkətinidə Məkan dizaynı və infrastruktur üzrə direktor müavini vəzifəsinə təyin olunub.
Bundan əvvəl Samir Haqverdiyev “Pasha Construction” şirkətində Layihələrin xərclərinə nəzarət şöbəsinin meneceri, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsində İqtisadiyyat və strateji planlama şöbəsinin müdiri vəzifələrində çalışıb.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyevin imzaladığı "Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 2026-cı ildə Bakı şəhərində keçiriləcək On Üçüncü sessiyasının (WUF13) milli koordinatorunun təyin edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı" ilə Anar Adil oğlu Quliyev Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) milli koordinatoru təyin edilib.