Bank “BTB”də yeni təyinat
Bank “BTB” ASC-də Risklərin idarə edilməsi departamentinə rəhbər təyin olub.Bank BTB yeni kadr təyinatı haqqında məlumatı paylaşıb.
Bankın yaydığı press-relizdə bildirilir ki, Emin Bədirxanov Bankın Risklərin idarə edilməsi departamentinə direktor vəzifəsinə təyin olunub.
O, bankın kreditlərə nəzərət və anderraytinq, daxili nəzarət və risklərin təhlilinə rəhbərlik edəcək. Emin Bədirxanovun rəhbərliyi altında Risklərin idarə olunmasında innovativ həllərin, müasir texnologiyaların, qabaqcıl metodların və məlumat əsaslı yanaşmaların praktiki tətbiqi ilə risklərin daha effektiv şəkildə proqnozlaşdırılması, monitorinqi və cavablandırılması hədəflənir.
Emin Bədirxanov Bank karyerasına Almaniyada, Sparda-Bankda başlayıb, daha sonra Azərbaycanda “Parabank”-da Keyfiyyətə Nəzarət Şöbəsinin rəhbəri kimi davam edib. “Nikoyl Bank”, “Expressbank”, “Bank Avrasiya”-da Risklərin idarə olunması sahəsində rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2025-ci ilin iyul ayından etibarən Bank “BTB”-nin əmək kollektivi sıralarına qatılıb. Qeyd edək ki, Emin Bədirxanov Almaniyanın BTU (Branderburgische Technische Universitat Cottbus Germany) universitetinin magistridir. Bir çox yerli və xarici təlimlərdə iştirak edərək nüfuzlu sertifikatlarla təltif edilib.