“Maliyyəçisən” təcrübə proqramının məzun günü keçirilib, Mərkəzi Bankın sədri tədbirdə iştirak edib
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov öz təcrübəsindən ən maraqlı xatirələri bölüşərək gəncləri çağırışlardan çəkinməməyə, daha cəsarətli olmağa və peşəkar inkişafa önəm verərək inamla irəliləməyə səsləyib.1800-ə yaxın namizəd arasından seçilmiş 33 təcrübəçinin Mərkəzi Bankda 2 ay boyunca davam edən maraqlı və həyəcanlı səyahəti başa çatıb.
Mərkəzi Bankın yaydığı məlumatda bildirilir ki, “Maliyyəçisən” təcrübə proqramının məzun günü münasibətilə keçirilən tədbirdə təcrübəçilərə təşkilatın inkişafına verdikləri töhfəyə görə təşəkkür olunub, onlara gələcək karyeralarında uğurlar arzulanıb.
Tədbir zamanı təcrübəçilərin daha öncədən komandalara bölünərək hazırlamış olduqları layihələr münsiflərin diqqətinə çatdırılıb. Mərkəzi Bankın rəhbər heyətinin təmsil olunduğu münsiflər heyəti ən uğurlu layihəni qiymətləndirərək komandanı mükafatlandırıblar.
Məzun günü təcrübəçilər üçün daha bir məqamla yadda qalıb. Belə ki, Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov tədbirə qatılaraq iştirakçılara ən səmimi arzularını çatdırıb. Sədr təcrübəçiləri maraqlandıran sualları da cavabsız qoymayıb. O, öz təcrübəsindən ən maraqlı xatirələri bölüşərək gəncləri çağırışlardan çəkinməməyə, daha cəsarətli olmağa və peşəkar inkişafa önəm verərək inamla irəliləməyə səsləyib.