APFM-in peşəkar mühasib üzvləri üçün seminar keçirilib
Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyi tərəfindən akkreditasiya olunmuş peşəkar mühasib təşkilatı kimi fəaliyyət göstərən Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerlərı Assosiasiyası (APFM) və İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin birgə təşkilatçılığı ilə 16 mart 2024-cü il tarixində APFM-in peşəkar mühasib üzvləri üçün “Dövlət satınalmaları haqqında Azərbaycan Respublikasının yeni Qanununun tətbiqi” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminar İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin Dövlət Satınalmalarına nəzarət şöbəsinin müdiri Əhməd Həsənov tərəfindən təqdim olunub.
Seminar iştirakçılarına Qanunda nəzərdə tutulan əsas müddəalar haqqında məlumat verilib, nümunələr üzərindən ətraflı izah olunub. Həmçinin Qanunun tətbiqi ilə bağlı müzakirələr aparılıb, iştirakçıların çoxsaylı sualları cavablandırılıb.