"Bakı metrosu sərnişinlərini hər an qarşılamağa hazırdır"
“Bakı Metropoliteni” çoxdan darıxdığı sərnişinlərini hər an qarşılamağa hazırdır.
Marja-nın məlumatına görə, “Bakı Metropoliteni” QSC-nin yaydığı məlumatda bildirilir ki, böyük hünərlərlə zəngin olan illərin sırasında bütün dünyanın həyat ahəngini pozan pandemiya metropolitenimizin normal fəaliyyəti qarşısında ciddi əngəllər yaradıb: "Metro insanların sağlamlığının qorunması, “COVID-19” bəlasından uzaqlaşdırmaq üçün ötən ildə sərnişinlərə 202 gün qapı aça bilməyib.bu ilin ikinci ayı da daşıma fəaliyyəti olmadan başa vurulmaq üzrədir. “Pandemiyanın ilk günlərində metropoliten şəraitin tələblərinə uyğun bütün lazımi tədbirləri yerinə yetirsə də, son nəticədə müvafiq şəraitdə yeraltı nəqliyyatın sərnişin daşınmasındakı iştirakı məqbul hesab edilmədi. Amma bununla belə metro gələcəkdə daşımaların daha rahat, xidmət mədəniyyətinin daha yüksək, hərəkətin daha təhlükəsiz olması üçün fəaliyyətini davam etdirir və çoxdan darıxdığı sərnişinlərini hər an qarşılamağa hazırdır”.