Baxşəliyev kapitalı 175 milyon manata yaxın olan Banka sədr təyin edildi
“Premium Bank” ASC-nin Səhmdarların Ümumi Yığıncağının qərarına əsasən, Fərhad Baxşəliyev Bankın İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin olunub.
Bu barədə Marja.az Banka istinadən xəbər verir.
Fərhad Baxşəliyev 6 sentyabr 1981-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1998–2004-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İnzibati idarəetmə” fakültəsində “İqtisadiyyatın hüquqi tənzimlənməsi” ixtisası üzrə Magistr dərəcəsi ilə tamamlayıb.
Peşəkar fəaliyyətinin böyük hissəsini Azərbaycan Mərkəzi Bankında keçirən Fərhad Baxşəliyev 13 ildən artıq müddətdə qurumda müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. 2016-cı ildən “Premium Bank”da Audit Komitəsinin sədri, 2023-cü ilin dekabr ayından isə həm də Müşahidə Şurasının üzvü kimi fəaliyyət göstərib.
Qeyd edək ki, “Premium Bank” 1994-cü ildən fəaliyyət göstərir və Bankın nizamnamə kapitalı 174,6 milyon manat təşkil edir.
“Premium Bank” ASC-nin səhmdarları “VİP Xidmətlər Qrupu” MMC (13.47%), Cahangir Əsgərov (86.25%) və Elvira Əhmədovadır (0.28%).