Tesla sahibləri üçün yeni imkan - ayda 199 dollara avtopilotda sürmək
Bunun üçün Teslanın ən yeni kompüterini də almalısınız...Elektrikli avtomobillər bazarının lideri Tesla müştəriləri üçün yeni premium dəstək paketini təqdim edib.
Marja xəbər verir ki, əvvəl təklif olunan 10 min dollarlıq birdəfəlik ödəmə əvəzinə, avtomobil sahibləri ayda 199 dollarlıq (vergi xaric) abunə proqramına qoşulmaqla Full Self-Driving (FSD) adlanan sürücüyə dəstək-naviqasiya proqramından istifadə edə biləcək.
Təklif olunan yeniliklərə avtopilotda naviqasiya, hərəkət zolağının avtomatik dəyişdirilməsi, avtoplitoun köməkliyi ilə park etmə, işıqforda və dayanma işarəsi olan yerlərdə avtomatik dayanmaq və s. daxildir. Lakin bu xüsusiyyətlər avtomobilin sürücüsüz idarə olunması demək deyil. Sükan arxasındakı şəxs yenə də nəzarətinə davam etməlidir.
Teslanın ən son Y modelində FSD proqramına qoşulmaq üçün komponentlər əvvəlcədən olsa da, digər modellərin sahibləri əlavə olaraq Teslanın Hardware3 adlı kompüterini alıb quraşdırmalıdır. Bunun üçün isə 1500 dollardan keçmək lazımdır.