Tam Yeni Hyundai ELANTRA prestijli Şimali Amerika İlin Avtomobil Mükafatını ™ 2-ci dəfə qazandı
(®️) • Dramatik dörd qapılı kupe görünüşü “Parametrik Dinamikalar” dizayn mövzusu ilə canlanır.
• Seqmentdə ilk naqilsiz Apple CarPlay ™ və Android Auto ™
• Seqmentində ilk Hyundai Rəqəmsal Açar.
• Elantra N və Elantra N Line performans modelləri model sırasına əlavə edilib.
11 yanvar 2021-ci il tarixində Tam Yeni Hyundai Elantra Şimali Amerika avtomobil media münsifləri tərəfindən 2021 prestijli Şimali Amerika İlin Avtomobil Mükafatının ™ qalibi seçildi. Hyundai sedanı ikinci dəfə "İlin avtomobili" (ilk dəfə 2012-ci ildə) mükafatını qazandı. Mükafatı yalnız iki avtomobil birdən çox qazandımışdır (Chevrolet Corvette və Honda Civic), və bu, Hyundai markasının üçüncü ilin avtomobili kateqoriyasındakı qalibiyyətidir.
Münsiflər heyəti 40-dan çox yeni nəqliyyat vasitəsini sınaqdan keçirərək avtomobilləri qiymətləndirdilər və ən yaxşı üç avtomobili 2021 finalçı olaraq seçdilər. Nissan Sentra və Genesis G80 digər avtomobil finalçıları idi.
Artıq 28-ci ildir ki, NACTOY mükafatları, ABŞ və Kanadadakı çoxsaylı satış nöqtələrində müxtəlif avtomobil jurnalistlərindən ibarət münsiflər heyəti tərəfindən üç ayrı səslə seçilir. Münsiflər, finalçıları seqment liderliyi, yenilik, dizayn, təhlükəsizlik, idarəetmə, sürücü məmnuniyyəti və dollar ekvivalentində dəyərinə görə qiymətləndirirlər.
Qeyd edə bilərik ki, Tam Yeni Elantra, dinamik dizayn, qabaqcıl texnologiya və böyük yanacaq sərfiyyatının simvoludur. Elantra müştəriləri bu sinif lideri avtomobilin hazırlanmasında ortaya qoyulan böyük əmək və fədakarlığı idarəetmə zamanı yaşayacaqlar.
Hyundai Motor Company haqqında
1967-ci ildə təsis edilmiş “Hyundai Motor Company” şirkəti etibarlı avtomobil partnyoru olmağı özünə vəzifə təyin etmişdir. Şirkət, polad əritmədən başlayaraq, avtomobil istehsalına qədər olan prosesləri reallaşdıran, innovativ biznes strukturu “Hyundai Motor Group” idarə edir. Dünya üzrə 8 istehsalat bazası və 7 dizayn-texnologiya mərkəzi fəaliyyət göstərir. Ümumilikdə 100 000 nəfərə yaxın öz peşəkar işçi heyəti ilə “Hyundai Motor Company” müxtəlif bazarlar üçün nəzərdə tutulmuş fərqli məhsulları ilə daima öz model sırasını genişləndirir və təkmilləşdirir.