Bakıdakı parklanma qiymətləri üçün araşdırma başlayır - 2 MİLYON MANATLIQ MÜQAVİLƏ
Bakı Nəqliyyat Agentliyi auditə 2 milyon manat xərcləyəcək. 2 milyon manatlıq xidməti göstərəcək şirkət bu il yaradılıb.Bakı şəhərinin inzibati ərazisində yerləşən yoldan kənar parklanma sahələrinin ümumi qiymət siyasətinin araşdırılması, müəyyən edilməsi və iqtisadi əsaslandırılması, yoldan kənar parklanma sahələrinin analiz edilməsi, infrastrukturun qurulması planlaşdırılır.
Marja xəbər verir ki, Bakı Nəqliyyat Agentliyi Publik Hüquqi Şəxs bu məqsədlə elan etdiyi müsabiqəyə yekun vurub. Qalib şirkət “Alpina Parking Consulting” MMC-dir.
Bakı Nəqliyyat Agentliyi “Alpina Parking Consulting” ilə məbləği 2 milyon 124 min manat olan müqavilə bağlayıb. Müqavilə Bakı şəhərinin inzibati ərazisində yerləşən yoldan kənar parklanma sahələrinin ümumi qiymət siyasətinin araşdırılması, müəyyən edilməsi və iqtisadi əsaslandırılması, yoldan kənar parklanma sahələrinin analiz edilməsi, infrastrukturun qurulması üçün məsləhət və parklanma yerlərinin idarəedilməsi üzrə auditi xidmətinin satın alınmasını nəzərdə tutur.