Kəlbəcərin icra başçısı 250 minlik maşın alır - YENİLƏNİB
Kəlbəcər Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Aqil Məmmədov yeni xidməti avtomobil alır.
Söhbət “Mercedes Benz S 350” markalı maşından gedir.
Bununla bağlı icra hakimiyyəti açıq tender elan edib. Sözügedən tenderin şərtləri rəsmi qəzetlərdən birinin internet versiyasında yayımlanıb.
Əlaqələndirilən şəxs kimi icra hakimiyyətinin sektor müdiri-baş mühasib Zamanov Kazımın adı qeyd olunub.
Qeyd edək ki, 2013-cü ilin martından Kəlbəcərin icra başçısı olan Aqil Məmmədovun istədiyi “Mercedes Benz S 350” markalı avtomobilin satış qiyməti 250 min manat civarındadır.
XXXX
"İŞLƏNMİŞ MAŞIN OLACAQ"
Məsələ ilə bağlı icra hakimiyyətinin mühasibi Kazım Zamonovla əlaqə saxlanıb. O bildirib ki, dövlət büdcəsindən xidməti avtomobil alınması üçün 50-55 min manat vəsait nəzərdə tutulub: “Ola bilər ki, biz 45 minlik də maşın ala bilərik. Bu təbii ki, işlənmiş maşın olacaq. Saytlarda yazıldığı kimi, 250 minlik maşın deyil. Qanunla icra hakimiyyətinin balansında 5 xidməti avtomobil olmalıdır. Bizim hazırda 3 xidməti avtomobilimiz var. Başçının birinci müavininin xidməti avtomobili yoxdur. İndi tender vasitəsilə başçıya maşın alanda, A. Məmmədovun hazırkı avtomobili birinci müavininə veriləcək”.