İtaliyanın avtomobil şirkətinin Qafqazda ən böyük salonu Bakıda olacaq
Yeni modellərin təqdimatı keçiriləcək.2024-cü ilin may ayında Bakıda tamamilə yeni Maserati 4S mərkəzinin açılışı planlaşdırılır.
İtaliyanın idman və biznes sinif avtomobillərinin istehsalçısı Maserati-nin Azərbaycanda eksklüziv distribyutoru "Grand Automotive Azerbaijan" şirkətindən Marja.az-a bildirilib ki, onun tikintisi sürətlə gedir və burada daha da geniş Maserati model çeşidi təqdim olunacaq.
Yeni Maserati pərakəndə konsepti əsasında hazırlanan gələcək salon Qafqaz regionunda ən böyük Maserati salonuna çevriləcək - təkcə sərgi salonunun sahəsi 500 kvadratmetr təşkil edəcək və burada avtorizə olunmuş Maserati servisi də fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, 2023-cü ildə uzun danışıqlardan sonra "Grand Automotive Azerbaijan" şirkəti İtaliyanın idman və biznes sinif avtomobillərinin istehsalçısı Maserati ilə rəsmi müqavilə bağlayaraq onun Azərbaycanda eksklüziv distribyutoru olub. Bakıda yerləşən Maserati avtomobil butiki keçən ilin noyabr ayında Ağ Şəhərdə öz qapılarını müştərilərinin üzünə açıb və ilk alıclarını dəbdəbəli avtomobillər dünyasında mükəmməlliyin və innovasiyaların inqilabı sayılan Maserati Grecale ilə tanış edib.
Azərbaycanda avtomobil butikinin açılması Maserati üçün ölkəmizdə yeni eranın başlanğıc nöqtəsi, həmçinin müştərilərə innovativ təcrübələr təqdim etməyə yönəlmiş brendin yeni diler konsepsiyasının təcəssümüdür.
Vurğulayaq ki, alıcılara yuxarıda qeyd olunan Maserati Grecale və Bakıda təqdim olunan digər Maserati modellərinin müxtəlif komplektasiyalarını əvvəlcədən sifariş vermək imkanı verilir.
Əlavə edək ki, yazda Bakıda Maserati GranTurismo-nun təqdimatı keçiriləcək, yayda isə super idman avtomobili Maserati MC20 təqdim olunacaq.
Ünvan: Ağ şəhər, 1-ci Yaşıl ada küçəsi, Fəvvarələr meydanı.