“Moskviç” elektromobillər üçün enerji doldurma stansiyaları istehsal edəcək
“Moskvich” öz zavodunda elektrik avtomobilləri üçün enerji doldurma stansiyaları istehsal edəcək və onlar həm paytaxtın, həm də regionların ehtiyacları üçün təmin ediləcək.
Marja xəbər verir ki, bunu avtomobil zavodunun istehsalat direktoru Oleq Maslyakov bildirib.
"Elektrikli nəqliyyat vasitələrini inkişaf və istehsal etmək üçün işlər aparırıq. Eyni zamanda, biz infrastrukturun yaradılmasında fəal iştirak edəcəyik. Artıq qərara alınıb ki, Moskva rəbərliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “Moskviç” zavodunda enerji doldurma stansiyaları istehsal olunsun", - deyə o, Rusiya Sənayeçi Forumunda çıxışı zamanı bildirib.
“Biz həm paytaxt Moskvanı, həm də digər bölgələri enerji doldurma stansiyaları ilə təmin edəcəyik”, - Maslyakov əlavə edib.
"Moskviç" avtomobil zavodu Rusiya Federasiyasında fəaliyyətini dayandıran Fransanın Renault avtomobil konserninin ötən ilin mayında Moskva hökumətinə təhvil verdiyi keçmiş "Renault Rusiya" zavodunun bazasında yerləşir (indi 50% də Kamaz-a məxsusdur) . Hazırda zavod üç model istehsal edir- şəhər krossoveri "Moskvich 3", "Moskvich 3e" elektromobili və "Moskvich 6" sedanı.